Son Haberler

Grid List

Görele ve Eynesil’de meydana gelen aşırı yağışların getirdiği selin yaraları sarılırken, hasar tespit çalışmaları da yapılmaya devam ediyor. Görele’de aşırı yağışlar 3 Milyon lira civarında hasara neden olurken, Eynesil’de hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Bilge Çocuk Dergisi ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen ‘Mars’ta Hayat Hikâye Yarışması’nda Türkiye beşincisi olan Görele Ortaokulu öğrencisi Alperen Dadandı’yı başarısından dolayı ödüllendirdi.

Görele Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğünde görevli memur Hasan Kuğu, oğlunu nişanladı.

Görele’de 19 Ekim Muhtarlar Günü törenlerle kutlandı.

Görele Karadeniz Omurilik Felçliler Derneği tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde engelliler ve geceye katılanlar gönüllerince eğlendi.

TRT Sanatçısı İbrahim Can, kemençenin yaşayan efsanesi Katip Şadi’yi evinde ziyaret etti.

Görele Belediyesi Meclisi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na tam destek verdi.

Görele’de Nihat Gürel Fen Lisesi öğrencilerimiz, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.

Giresun Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törenle okul idarecilerine kalite etiketlerini verildi. Görele’de Ortaokul ve Koyunhamza Ortaokulu ödüle layık göründü.

Tirebolu Ziraat Odası tarafından kurulan ve fındık üreticisinin hizmetine sunulan entegre tesis sayesinde üreticiler fındığını katma değerli ürünler haline getirerek serbest piyasada 16 lira yerine 60 liradan satıyor.

Kasım’da referanduma giderek köy statüsüne dönüşen Görele’nin Kıdır Köyü bu seferde muhtarlık seçimi için sandık başına gitti.

Görele Belediyesi tarafından Aydınlıkevler Mahallesinin bir çok bölgesinde tamamlanan kanalizasyon şebeke yenileme çalışmaları Kazım Aydın caddesinde devam ediyor.

Eynesil’in Aralık Köyü açıklarında yapılacak olan Gökkuşağı Alabalığı (somon) yetiştirilmesi için tesis yapılması çalışmaları çerçevesinde vatandaşları bilgilendireme toplantısı düzenlendi.

Görele Belediyesi tarafından vatandaşların yetiştirdikleri doğal ürünlerini Salı pazarında rahat ortamda satabilmeleri için bez Pazar tezgahları kuruldu.

Görele'de iki gönüllü genç tarafından açılan "İyilik Kulübesi" ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

aykut elektrik
Reklam
Yeni bilgi mevcut olduğunda bildirim almak için e-posta listemize kaydolun.