Son Haberler

Grid List

Ordu-Giresun Havaalanı üzerinden sabah saatlerinde Giresun’a gelen Bakan Süleyman Soylu, Giresun Valiliği’nde geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Dereli başta olmak üzere bir çok noktada yaşanan sel afeti ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Doktorun hastasına kullandığı tesadüfi ilaç, Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının tedavisinde etkili oldu ve Avrupa’nın saygın tıp dergisinde makale olarak yayınlandı.

Görele Kaymakamlığı tarafından yaşlı ve engelli vatandaşların Kaymakamlık ve Adliye Sarayına girişini kolaylaştırmak için iki adet Manuel Tekerlekli Sandalye hizmeti verilmeye başlandı.

Görele Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sılanaz Çakır (15), sağ gözü kör olan yavru kediyi sahiplenerek, evinde besliyor.

AK Parti Eynesil İlçe Başkanı Hüseyin Mürtezaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda ülke gündeminin yanı sıra yerel konularda da istişarelerde bulunuldu.

Tirebolu’da yaşayan lise 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Atakan Zambak, hurda parçalardan ve jeneratör motorundan 4 tekerlekli araç yaparak hayallerini gerçekleştirdi.

Eynesil Halk Eğitim Müdürlüğünce açılan arıcılık kursu tamamlanmadan, köylüler tarafından yeni bir kurs talebi geldi.

Görele'de Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 176. Yılı olması dolayısıyla tören düzenlendi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele ilçe koordinasyon, izleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde ‘Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin açılması teklifi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

Görele’de İçişleri Bakanlığınca trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ uygulaması hayata geçirildi.

2014 yılından 2018 yılına kadar 4 yıl süreyle Eynesil’de Kaymakamlık yapan Yılmaz Kurt’un vefatı ilçeyi üzüntüye boğdu.

Görele Belediyesi sokakta yaşayan sevimli dostlarımız için övgü dolu çalışmalarını sürdürüyor.

Görele’nin Çavuşlu Beldesi Kurukale mevkiinde bulunan tarihi kaya mezarları definecilerin hedefi oldu.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, belediye tarafından yapımı tamamlanan ve devam eden hizmetleri yerinde inceledi.

aykut elektrik
Reklam
Yeni bilgi mevcut olduğunda bildirim almak için e-posta listemize kaydolun.