Son Haberler

Grid List

Yapımına 2016 yılının Ekim ayında başlanan Eynesil Devlet Hastanesi inşaatının 2018’in Nisan ayında bitmesi beklenirken, temel çalışmalarındaki iş artışından kaynaklanan olumsuzluk neticesinde bu süreç Temmuz 2018’e ertelenmişti. Kaba inşaatının tamamlanmasından sonra dış cephe çalışmaları sırasında durdurulan Eynesil Devlet Hastanesinin inşaatının ihalesinin yeniden yapılacağı belirtildi.

Giresun Limanı’ndan ihraç edilen ürünler arasında Giresun’un en önemli geçim kaynağı olan fındık da yer alacak

Görele, İstanbul Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı, Hasan Turan, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve Eski İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli’yi ağırladı.

Görele Nihat Gürel Fen Lisesi ilçe adına önemli bir başarıya imza atarak, mezun verdiği 63 öğrenciden 40 öğrenci Yüksek Öğretim kurumlarına yerleşti.

Eynesil’de özel bir aracın çarpması sonucu ayağı kırılan 64 yaşındaki Emine Palak, mağdur olduğunu iddia etti.

Görele'nin Karlıbel Köyü Hapan Kıranı mevkiindeki kır kahvesi yaklaşık bir asırdır ayakta duruyor.

Eski Giresun Milletvekili Mehmet Ali Karadeniz (82), memleketi Görele’de toprağa verildi.

15 Temmuz'da Demokrasi ve Cumhuriyetimize yönelik yapılan darbe girişiminde meydanları dolduran vatandaşlarımız yine demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıkarak, her türlü darbenin ve gücün birlik ve beraberliklerini bozmayacağını tekrar, tekrar gösterdi.

Görele Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 15. Sünnet şöleninde 41 çocuk erkekliğe ilk adımlarını attılar.

Görele’de bir evin çatısındaki sinekliğe sıkışan peçeli baykuş doğaya salındı.

Giresun'da fındık toplama işinde çalışan işçilerin günlük yevmiyesi belli oldu. Yemek işverene ait ise günlük 85 lira, yemeğin işçilere ait olması durumunda da 95 lira yevmiye verilecek.

Yunanistan'ın Volos bölgesinden "DADDralli Karadeniz 2019" etkinliği kapsamında hareket eden yatçılar, Kemençe, dondurma, pidesi, koz helvası, kesme pastası ve en önemlisi sanatıyla meşhur Görele’ye ulaştı.

Çanakçı Lisesi mezunları otuz iki yıl sonra Pilav günü etkinliğinde bir araya geldi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Görele İlçe Temsilciliği yaz okulu öğrencileri, Tirebolu’nun Karademir Köyünde bulunan 15 Temmuz şehidi İsmail Kefal’ın mezarını ziyaret etti.

Çanakçı Kaymakamlığınca hazırlanan, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen "Giresun-Çanakçı-Kuşköy Köyüne Özgü Islık Dilinin Tanıtılması, Yaşatılması ve Bölge Turizmine Kazandırılması" projesinin ihalesi, mayıs ayında gerçekleştirildi.

aykut elektrik
Reklam
Yeni bilgi mevcut olduğunda bildirim almak için e-posta listemize kaydolun.