Son Haberler

Grid List

Sanayici İşadamı Mustafa Demirci, devletin üreticiye ben alıcıyım diyerek, fındıkta bir denge oluşturduğunu söyledi.

Görele’nin Ünlüce Mahallesinde yaşayan Sinan Kökboyun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle misafir kabul etmediğini, evinin bahçesine astığı yazıyla duyurdu.

Eynesil Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Kılıç, yeni av sezonunun başlamasıyla beraber Giresunlu balıkçıların hem umutlu, hem de umutsuz olduğunu söyledi.

Görele’de İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında koronavirüs denetimleri sürüyor.

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti olağan genel kurulu yapıldı.

Milli Eğitim Bakan Danışmanı Turgay Öztaş, uzaktan eğitim sistemindeki saha çalışmaları çerçevesinde Görele’ye gelerek, Nihat Gürel Fen Lisesinde öğretmenler tarafından oluşturulan sınıf stüdyolarına hayran kaldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) son iki dönemdir Merkez İlçe Başkanlığını yürüten Uğur Yiğit yeni dönemde MHP’de farklı kademlerde görev yapmak üzere, bayrağı İl Başkan Yardımcısı Göreleli hemşerimiz Denizhan Usta devretti.

İçerisinde Görele Belediyesi tarafından hazırlanan "Görele Dondurması" ile “Dokuzgöz yaylası, karavan, mesire deneyimi, doğa ve sürdürülebilir turizm alanı” projeleri de bulunan Giresun’daki 9 projeye Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 3 Milyon 447 Bin liralık katkıda bulunacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün yaşanan sel sonrası bakanlıkları ile ilgili Giresun'da bir dizi gezi ve incelemelerin ardından Dereli ilçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

Tayvanlı Gazeteci Hornq-Fu Ho, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine kaydedilmiş olan Islık Dili ile ilgili haber çalışması için Giresun’un Çanakçı ilçesi Kuşköy’ü ziyaret etti. Çanakçı’da röportaj ve çekimler yapan Hornq-Fu Ho, haberini Tayvan’ın önde gelen haber ajanslarından CNA’da yayımladı.

Görele Belediyesinde uzun yıllar görev yapan Ayşegül Dülger, Namık Dülger, Mehmet İliksiz, Bayram Usta ve Rüstem Kaya emekliye ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce haberini verdiği müjdeyi açıkladı.

Giresun Valiliği tarafından oluşturulan mevsimlik tarım işçileri konaklama merkezinde Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan okuma-yazma kursunda mevsimlik işçiler okuma ve yazma öğreniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Görele’de koronavirüse karşı sosyal mesafeyi korumak amacıyla gelen müşterilere yaklaşık bir metre mesafeden kepçe ile çay dağıtan Mehmet Patan’ın fotoğrafını paylaştı.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Trabzon'un Maçka ilçesinde terör örgütlerince şehit edilen Eren Bülbül'ün mezarını ziyaret etti.

aykut elektrik
Reklam
Yeni bilgi mevcut olduğunda bildirim almak için e-posta listemize kaydolun.