Son Haberler

Grid List

Görele’de İçişleri Bakanlığınca trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ uygulaması hayata geçirildi.

2014 yılından 2018 yılına kadar 4 yıl süreyle Eynesil’de Kaymakamlık yapan Yılmaz Kurt’un vefatı ilçeyi üzüntüye boğdu.

Görele Belediyesi sokakta yaşayan sevimli dostlarımız için övgü dolu çalışmalarını sürdürüyor.

Görele’nin Çavuşlu Beldesi Kurukale mevkiinde bulunan tarihi kaya mezarları definecilerin hedefi oldu.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, belediye tarafından yapımı tamamlanan ve devam eden hizmetleri yerinde inceledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Müftüsü olarak atanan Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Görele İlçe Müftülüğü Giresun-Görele Diyanet Gençlik Merkezi'nde düzenlenen İlçe Müftüleri aylık toplantısına katılarak personelle vedalaştı.

Denizlerde av yasağı 15 Nisan 2021 tarihinden itibaren başlayacak. Karadeniz’de avlanan balık miktarı ve olumsuz hava şartları balıkçıları ve balık fiyatlarını olumsuz etkiledi. Bu sezon avlanan balık miktarı azalırken fiyatlarda yüksek seyretti.

Görele’nin Hürriyet Mahallesindeki tarihi köprünün restorasyon ve tamiri için kendi çabaları ile girişimde bulunan vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.

Ustasının dükkanını kapatacağını öğrenen Haluk Kemal Yücesan, 40 yaşında çırak olarak bıçakçılık mesleğine başladı. Yücesan, geçmişi yüzyıllara dayanan Giresun bıçakçılığı mesleğinin son temsilcileri arasında yer alıyor.

Eynesil'de cami imamının gençlerin topluma kazandırılması için yaptığı talep, Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğünce yerine getirildi.

Çavuşlu Belediye Başkanı Fatih Duzcu, resim yarışmasında 1.ci olan Ece Su Karabacak’ı makamında kabul etti.

Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, müjdeyi Berat Kandilinde verdi.

Eynesil Özgür-der, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik çalışmalar yapan Burak Derneği aracılığıyla Kudüslü yetimlere sahip çıkmaya devam ediyor.

Görele'de meydana gelen trafik kazasında bir kişi öldü.

Eynesil’de yapımı 34 yıldır devam eden Yeşil Cami'de uzun yıllardır çalışan taş ustaları, tonlarca ağırlıktaki büyük taşları şekillendirerek gelecek nesillere örnek bir eser bırakmak için emek veriyor.

aykut elektrik
Reklam
Yeni bilgi mevcut olduğunda bildirim almak için e-posta listemize kaydolun.