Diyanet İşleri Başkanlığı Müftüsü olarak atanan Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Görele İlçe Müftülüğü Giresun-Görele Diyanet Gençlik Merkezi'nde düzenlenen İlçe Müftüleri aylık toplantısına katılarak personelle vedalaştı.

Denizlerde av yasağı 15 Nisan 2021 tarihinden itibaren başlayacak. Karadeniz’de avlanan balık miktarı ve olumsuz hava şartları balıkçıları ve balık fiyatlarını olumsuz etkiledi. Bu sezon avlanan balık miktarı azalırken fiyatlarda yüksek seyretti.

Ustasının dükkanını kapatacağını öğrenen Haluk Kemal Yücesan, 40 yaşında çırak olarak bıçakçılık mesleğine başladı. Yücesan, geçmişi yüzyıllara dayanan Giresun bıçakçılığı mesleğinin son temsilcileri arasında yer alıyor.

Eynesil’de yapımı 34 yıldır devam eden Yeşil Cami'de uzun yıllardır çalışan taş ustaları, tonlarca ağırlıktaki büyük taşları şekillendirerek gelecek nesillere örnek bir eser bırakmak için emek veriyor.

Göreleli Radyo, Televizyon Sunucusu Uğur Bilgi, dünyada en ciddi yaşamsal kaynakların başında suyun geldiğini, küresel ısınmanın da düşünüldüğünde yakın bir gelecekte su nedeni ile dünyada soğuk savaşların çıkacağını, bununla ilgili kapitalist güçler tarafından çalışmaların yapıldığını iddia etti.