Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) son iki dönemdir Merkez İlçe Başkanlığını yürüten Uğur Yiğit yeni dönemde MHP’de farklı kademlerde görev yapmak üzere, bayrağı İl Başkan Yardımcısı Göreleli hemşerimiz Denizhan Usta devretti.

İçerisinde Görele Belediyesi tarafından hazırlanan "Görele Dondurması" ile “Dokuzgöz yaylası, karavan, mesire deneyimi, doğa ve sürdürülebilir turizm alanı” projeleri de bulunan Giresun’daki 9 projeye Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 3 Milyon 447 Bin liralık katkıda bulunacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün yaşanan sel sonrası bakanlıkları ile ilgili Giresun'da bir dizi gezi ve incelemelerin ardından Dereli ilçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

Tayvanlı Gazeteci Hornq-Fu Ho, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine kaydedilmiş olan Islık Dili ile ilgili haber çalışması için Giresun’un Çanakçı ilçesi Kuşköy’ü ziyaret etti. Çanakçı’da röportaj ve çekimler yapan Hornq-Fu Ho, haberini Tayvan’ın önde gelen haber ajanslarından CNA’da yayımladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Görele’de koronavirüse karşı sosyal mesafeyi korumak amacıyla gelen müşterilere yaklaşık bir metre mesafeden kepçe ile çay dağıtan Mehmet Patan’ın fotoğrafını paylaştı.