Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

               Eynesil’de balık tutmak amacıyla tekneyle denize açılan Hüseyin Yetim(55) , bir süre sonra rahatsızlandı. Tekne sahibinin vasıtasıyla kıyıya getirilen Yetim'e, olay yerinde ilk müdahale yapıldı.

Kalp krizi geçirdiği belirlenen Yetim, kaldırıldığı Vakfıkebir Devlet Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra, son olarak Trabzon ili Beşikdüzü ve Tonya İlçelerinde‘de çalıştığı belirtilen Polis Memuru Hüseyin Yetim Emekli olduktan sonra Eynesil İlçesi Altınlı Mahallesine yerleşmişti. Evli olan emekli polis memurunun 2 kız babasıydı.

Eynesil Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Kılıç, yaptığı açıklamada, Yetim'in emekli olduktan sonra avlanma belgesi alarak arkadaşlarıyla küçük teknelerde balıkçılık yaptığını söyledi.

Sabaha karşı Mustafa Civil ile palamut tutmak için denize açılan Yetim'in, bir süre sonra teknede rahatsızlandığını anlatan Kılıç, "Tekne sahibi Mustafa Civil 112 Acil Servisi aramış, sahile dönmek için hareket ettikten sonra beni de aradı. Ben de denizde avlanıyordum. Son sürat Eynesil Balıkçı Barınağına geldik. Bizi burada 112 Acil Servis ekipleri bekliyordu. Hüseyin Yetim burada yapılan ilk müdahalenin ardından Vakfıkebir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen arkadaşımız, maalesef kurtarılamadı." dedi.

Emekli polis Hüseyin Yetim için Eynesil Merkez Eski Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Yetim’in cenazesine yakınlarını yanı sıra, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Giresun İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erkan Tanın, Giresun Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Müdürü Cafer Köksal, Eynesil İlçe Emniyet Amiri Osman Ziya Aksu, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra, son olarak Trabzon ili Beşikdüzü ve Tonya İlçelerinde‘de çalıştığı belirtilen Polis Memuru Hüseyin Yetim Emekli olduktan sonra Eynesil İlçesi Altınlı Mahallesine yerleşmişti. Evli olan Yetim, 2 kız babasıydı.

Hseyin YETM 1Hseyin YETM 3Hseyin YETM 6