Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Çanakçı Ortaokulu'nda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan, Aşkın Şengün, öğrencileri için Survivor yarışmasına benzer bir parkur hazırladı.

Beden eğitimi öğretmeni Aşkın Şengün, öğrencilerinin beden eğitimi dersinde farklı bir etkinlik istemesi üzerine Survivor yarışmasında oynanan oyunlardan esinlenerek kendi imkanlarıyla okul bahçesinde yarışma parkuru kurdu.

Öğrenciler, tıpkı Survivor yarışmasında olduğu gibi parkurlardaki engelleri aşarak hedefi ulaşmaya çalıştı. İki takıma ayrılan öğrenciler birbirleri ile kıyasıya yarıştı.

Şengün yaptığı açıklamada, çocukların oyun ihtiyacını karşılamak için okul bahçesinde bu tür etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çocukları yaş seviyelerine uykun parkurlar kurarak Survivor yarışması gibi yarıştırıyoruz. Yarışma sonucunda kazananı kutlama, birde kaybetmeyi kabullenme olayını çocuklara kazandırıyoruz. Bu bizim için çok önemli çünkü çoğu zaman çocuklar sporun bir eğlence olduğunu kavrayamayıp, kazanma odaklı çalışıyoruz. Burada kazanan takımı diğer takım alkışlıyor, kazanan takımda diğer takımı tebrik ediyor” dedi.SORVVOR 1SORVVOR 2SORVVOR 3