Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele’nin Bahşiş köyünde yaşayan ve askerden döndüğü 1948 yılından beri kendince önemli olduğuna kanaat getirdiği olayları defterine kaydeden Göreleli 97 yaşındaki İsmail Uzun’un hayatı ve anıları kitap olacak.

Karadeniz Postası Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Ceylan tarafından haber yapılarak, manşette yerini alan Uzun’un hayatı ve anıları Eynesilli Tarihçi, Öğretim Görevlisi Mevlüt Kaya tarafından yazılacak.

Anadolu Yangınları, İzmir Yangını, Çepniler gibi ulusal düzeyde, Bağdat’tan Görele’ye Mektuplar, Eynesil (Tarih ve Kültürü) gibi birçok yöresel araştırmaları kitap olarak yayınlanan Tarihçi, Öğretim Görevlisi Mevlüt Kaya İsmail Uzun’un hayatını ve anılarını da kitap haline getireceğini belirtti.

Öğretim Görevlisi Mevlüt Kaya, “Görele’nin Çavuşlu Beldesinin Bahşiş mahallesinde yaşayan İsmail Uzun, askerden döndüğü 1948 yılından beri kendince önemli olduğuna kanaat getirdiği olayları defterine kaydediyor. Şu anda oldukça sağlıklı olan İsmail amcayı evinde ziyaret ederek çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Ülkede yaşanan önemli gelişmelerin yanı sıra köyündeki doğum, evlilik ve ölüm olaylarını, okul, cami ve yol yapımı gibi yatırımları da defterine kaydeden İsmail Uzun’un yaşantısı ve defterindeki anılarını kitap olarak yayınlanacak” dedi.

Hayatı ve anıları kitap olacak olan İsmail Uzun, ülkede yaşanan önemli gelişmelerin yanı sıra köyündeki doğum, evlilik ve ölüm olaylarını, okul, cami ve yol yapımı gibi yatırımları da defterine yazıyor.

Yaklaşık 45 yıl demirci ustalığı yaptıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle çalışamayan Uzun, vaktinin bir kısmını çevresinde yaşanan olayları not alarak geçiriyor.SMAL UZUN