Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Eynesil Halk Eğitim merkezi tarafından açılan saz kursunda yetişen kursiyerlerin verdiği halka müziği konseri izleyicilerden tam not aldı.

Eynesil Mustafa Yüksel İlkokulunda sınıf öğretmeni olan Sinan Gündoğdu tarafından verilen  Kursun devam edeceği de belirtildi.

Eynesil ÇPL salonunda düzenlene konser öncesi konuşan kurs öğretmeni Sinan Gündoğdu, “Yaklaşık Eynesil Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, ‘Kısa sap bağlama kurs’ açtık.  

Kursa yoğun bir katılım oldu. Mustafa Yüksel İlk Öğretim Okulunda devam eden bağlama kursuna ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri gelmektedir. Ayıca ev hanımları, öğretmenler, memurlar, esnaflardan da gelenler var. Eynesil de bu yaptığımız etkinlik bir ilk oldu. 1 yıl gibi kısa zamanda 30 öğrencim bağlama çalmayı öğrendiler. Konser verecek duruma geldiler. Kursa katılan öğrencilerimize, arkadaşlarımıza ve biiz izlemeye gelen sizlere çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Sivaslı olan Gündoğdu, “20 yıldır bağlama çalmaktayım. Çalışmalarımızı yoğunlaştırıp ileriki dönemlerde de daha geliştirmeyi düşünüyoruz. Mayıs ayında halkın geniş katılımıyla büyük halk konseri vermeyi düşünmekteyiz”

Solist olarak Ebru Kırbıyık ve Suna Bakır’ın türkülerinin yanı sıra koro halinde de söylenen eserler katılanlar tarafında beğeni ile dinlendi. KONSER 1KONSER 2