Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

                Eynesil’de müftülük ilk resmi nikahı kıydı

                Müftülere resmi nikah yetkisinin verilmesinin ardından Eynesil’de ilk resmi nikah müftü Yılmaz Çelik tarafından kıyıldı.

Selime Şen ve Mücahit Köstereli çiftinin nikahını kıyan Müftü Çelik, şahitler eşliğinde çiftin nikah işlemlerini tamamladı.

Genç çiftler, resmi nikah kıyma yetkisinin müftülüklere verilmesinin çok avantajlı olduğunu ifade ettiler.

Gelin Selime Şenin babası Rıfat Şen Resmi nikah kıyma yetkisinin müftülere verilmesini çok olumlu bulduğunu belirterek, ”Evlenecek olan gençlerimize resmi nikahın yanı sıra, dinimiz gereği imam nikahı da yapılması gerekiyor. İmam nikahını yapan müftülere resmi nikah yetkisi verilmesi ile iki nikahı bir arada yapabilme avantajımız oldu. Bence bu çok yerinde bir uygulama olmuştur. Böylelikle bürokraside azalmış oldu. Hatta bu konuda geç bile kalındı” dedi.

Gelin Selime Şen’in amcası olan ve aynı zamanda genç çiftlerin öğretmenleri olan Eynesil İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Hulusi Çınar’ın nikah şahitliğini yaptığı törende nikah kıyma işleminin ardından Müftü Yılmaz Çelik, evlilik cüzdanını Gelin Şen’e teslim ederek, mutluluklar diledi.EYNESL NKAH 1EYNESL NKAH 2