Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele Halk Eğitim Merkezi tarafından İŞKUR destekli istihdam garantili çağrı merkezi elemanı kursunda başarı gösteren 17 kursiyere belgeleri verildi.

Görele Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen belge töreninde çağrı merkezi elemanı kursunda başarı gösteren 25 kursiyerden 17 kursiyer belgelerini Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş ve Belediye Başkanı Tolga Erener’in elinden aldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selim Kul, belge töreninde yaptığı konuşmada, İŞKUR destekli meslek edindirme kursları açmaya önem verdiklerini söyledi.

Halktan gelen talepleri de değerlendirerek kurslar açmaya devam ettiklerini belirten Kul, “Halk Eğitim Merkezimiz tarafından açılan İŞKUR destekli istihdam garantili çağrı merkezi elemanı kursunda başarı gösteren 17 kursiyere belgeleri verildi. Halk Eğitim Merkezimiz tarafından İŞKUR destekli meslek edindirme kurları açmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Görele’de ilk defa deri toplama yapımı ve yöresel bez (Rize bezi) dokuma kursumuzu da açtık. Deri tablo yapımı kursumuza katılan kursiyerlerimize İŞKUR tarafından günlük 30 lira, yöresel bez (Rize bezi) dokuma kursumuza katılan kursiyerlerimize ise günlük 40 lira ücret ödenmektedir. Kursiyerlerimiz hem meslek öğreniyor, hem de istihdam ediliyor” dedi.

Kaymakam Ermiş, Belediye Başkanı Erener ve beraberindekiler daha sonra yeni açılan deri toplama yapımı ve yöresel bez (Rize bezi) dokuma kurslarını ziyaret etti. GRELE HALK ETM MERKEZ 1