Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Eynesil’de bir dönem belediye başkanlığı da yapan Av. Bilal Güdük vefatının 2. yılında mezarı başında dualar edilerek anıldı.

1945 yılında Eynesil’de dünyaya gelen Bilal Güdük İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 1972 yılında Eynesil’de avukatlığa başlamıştı.

Eynesil İlçesinin ilk avukatı olan Güdük 1978 yılında yapılan mahalli seçimlerde CHP’den adaylığını koyarak Eynesil Başkanlığına seçilmişti.

12 Eylül 1980 ihtifaline kadar belediye başkanlığında kalan Av. Bilal Güdük 12 Eylül dönemindeki yargılamalarda kazandıkları davalarla bölgenin en önemli avukatlarından birisi olarak ün yaptıydı.

Giresun Barosuna kayıtlı avukatlılığının yanı sıra 25 yıl boyunca CHP Eynesil İlçe başkanlığını da yürüten Av. Bilal Güdük, 2 yıl önce yakalandığı amansız hastalık sonucu vefat etmişti. Av. Bilal Güdük’ün adı 1986 yılında Eynesil ilçesindeki büyük caddelerden birine verilmişti.,

Av. Bilal Güdük’ün için Altınlı Mahallesinde mevlit ve Kuran tilavetinden sonra kabri başında da anılarak dualar edildi. Bilal GDK 2Bilal GDK 1