Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Dedeler, Nineler Torunlarıyla Okuyor" projesi çerçevesinde nineler ile torunları birlikte kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Görele Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte Halk Eğitim Merkezince açılan okuma yazma kurslarına katılan 36 kursiyer ile 36 öğrenci yaklaşık yarım saat süreyle kitap okudu.

Görele Halk Eğitim Merkezi Müdürü Serdar Gök, ilçede Bin 27 kişinin okuma yazma öğrendiğini söyledi.

Belediye Başkanı Tolga Erener ise, okumanın yaşının olmadığını belirterek, “Her şeyin başında okumak geliyor. Okumanın, öğrenmenin yaşı yoktur. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş ise, bu projenin ülkenin kalkınması için büyük bir ivme kazandıracağını düşündüğünü söyledi.

Okumayan insanın her duyduğuna inanan insan olduğunu ifade eden Ermiş, şunları kaydetti:

“Okumak farklı dünyaları, kültürleri tanımak, farklı fikirleri öğrenmektir. Okumak, bizim kavrama galibiyetimizi geliştirir, değerlendirme kabiliyetimizi geliştirir. Okumayan insan her duyduğuna inanan insandır. Dolayısıyla yanlış yapma ihtimalimiz çok fazladır. Çünkü günümüz iletişim çağı olduğu için bilgiler hızla yayılıyor. Bunlardan doğru olanlar oluyor, olmayanlar oluyor. Kendimizi, çocuklarımızı doğru olmayan bilgilerden korumamız gerekmektedir. Okurken anlamaya, görmeye, tanımlamaya, düşünmeye dikkat etmemiz gerekiyor” GRELE KTAP OKUMA 3GRELE KTAP OKUMA 10GRELE KTAP OKUMA 11