Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele'de Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Görele Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Bölge Trafik Denetleme ve İstasyon Amirliği ile Görele İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlikte öğrencilere trafikte dikkat edilmesi gereken konularda uygulamalı eğitim verilirken, trafikte kullanılan araçlar tanıtıldı.

Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, burada yaptığı konuşmada, ülkede her yıl 10 Bin insanının trafik kazalarında hayatını kaybettiğini söyledi.

Trafik kurallarına mutlaka uyulması gerektiğini belirten Ermiş, “Farkındalık oluşturmak için Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftasına önem vermemiz gerekiyor. Trafikte emniyet kemeri takmak çok çok önemlidir. Trafikte biran önce varalım değil de, sağlıkla, güvenle varalım olmalıdır. Aksi halde hayatımızı veya sevdiklerimizi kaybedebiliriz. Trafik kurallarına mutlaka uymalıyız” dedi.

Bölge Trafik Denetleme ve İstasyon Amirliğinde görevli Amir Mustafa Arslan ise, “Trafik kazalarında insan, araç, yol ve çevresinin faktörel etkileri çeşitli oranlarda olmakla birlikte, kazalara neden olan kusur içerisinde insan unsurunun payı %98 düzeyindedir. Bu düzeyi azaltmada önemli yöntemlerden birisi eğitimdir. İnsanın eğitimi uzun soluklu bir çalışmayı gerektirmekte ise de, trafik kazaları gibi toplumu derinden etkileyen sosyal sorunların çözümünde en etkili yoldur. İlçemizde sorumlu ve gönüllü kuruluşların faaliyetleri ile birlikte yıl içinde sergilediğimiz cabalar olumlu sonuçlar göstermiştir. Özellikle trafik kazalarının neden olduğu yaralamalarda ve ölümlerde önemli düşüşler sağlanmıştır. Ama ne yazık ki trafik, halen önem verdiğimiz orunlu bir alan olma özelliğini korumakta ve bu nedenle kesintisiz bir mücadele gerekmektedir” dedi.

Etkinlik sonrası Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, trafik kazalarının azaltılması için gösterdikleri gayretli çalışmalardan dolayı Polis Memuru Ömer Topal, Turgut Topaloğlu, Uzm. J. Çvş Taner Deniz ve Astsubay Üçvş. Deniz Toran’a teşekkür belgesi verildi.

Etkinlik, trafik konulu yazılan şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.GRELE TRAFK HAFTASI 1GRELE TRAFK HAFTASI 4GRELE TRAFK HAFTASI 6