Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Çanakçı’dan 800 metre yükseklikte, yöre halkı tarafından ‘Karınca Kalesi’ olarak bilinen mesire alanının turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalar hız kazandı.

Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, Saadet Partisinin gönüllü gençleriyle birlikte Karınca Kalesini turizm yuvası yapmak için kolları sıvadı.

Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım için birlik olan gençler, sosyal medya hesaplarından çağrıda bulunarak, “Birlikten Güç Doğar” sloganı ile güç birliği yaptılar.

Başkan Kasım ile Karınca Kalesine çıkan Saadet Partisinin gönüllü gençleri, Çanakçı’yı turizme kazandırmak için kale üzerinde çeşitli çalışmalar yürüttü.

Birliktelik örneğinin de sergilendiği Çanakçı’da, Başkan Kasım, “Çanakçı’da birlikteliğin kazandığı seçimler gibi bir olacağız, ilçeyi birlikte yöneteceğiz” dedi.

Kasım, ”Giresun, Samsun, Trabzon, Rize ve Gümüşhane Gençlik Kollarımızla ‘Birlikten Güç Doğar’ diyerek Bismillah dedik. Belediye işçilerimiz, halkımız ve misafir gençlerimizle ‘Yeni bir dünya kurabiliriz’ şiarıyla Karınca Kalesinde çalışmalar yaptık. Biz birlikten kuvvet doğduğunu gördük. Yaşlısı genci demeden el ele verip güzel işlere imza atacağız” dedi.

Efsanelere konu olmuş Karınca Kalesi, yöre insanının hatıralarında ve kültüründe önemli yer tutuyor. Rusların Karadeniz'i işgal ettiği yıllarda da uzun süre kullanılan Karınca Kalesinin zirvesinde 360 derecelik muhteşem bir seyir alanı bulunuyor. Bu tepeden birçok yerleşim yerlerinin yanı sıra, başta Sisdağı olmak üzere dağları seyrederken, denizi görmekte mümkün.ANAKI KALE 2ANAKI KALE 1