Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nce 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılan çeşitli kurslarda yapılan ürünlerin yer aldığı yılsonu sergisi açıldı.

Görele HEM Müdürü Serdar Gök, Görele Halk Eğitim Merkezinin “Her zaman, her yerde herkes için eğitim” parolasıyla çıktığı yolda toplam 529 kurs açtığını ve bu kurslardan 7 Bin 286 kursiyerlerin faydalandığını söyledi.

Halk Eğitim Merkezi olarak kursiyerlerin hem meslek sahibi olmalarını, hem de aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağladıklarını belirten Gök, “1,5 yıl önce ülkemiz genelinde başlatılmış olan okuryazarlık seferberliği kapsamında ilçemiz genelinde bu güne kadar 197 kurs açılmış olup, bu kurslarımızda 987 vatandaşımız okuryazar olarak belge almıştır” dedi.

Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursların ilçe ekonomisine ciddi katkı sağladığını belirterek, “Görele’de kadınlarımız tarafından yapılan ürünler gerçekten şahane ötesi. Bizim burası artık küçük bir atölyeler değil de, fabrikaya dönüşüyor. Çok şeyde istihdam sağladığınızı biliyorum. Bu belki resmiyette görülmüyor, ölçülmüyor ama ilçe ekonomisine ciddi katkı sağlıyorsunuz. Yaptığınız ürünler bir başka şehirlerde, hatta yurtdışına gönderilip, satışı yapılıyor. Kursiyerlerimiz ilçe ekonomisine katkı sağladıkları gibi bir araya gelerek, günler yapmanız, sıkıntılarınızı, sevinçlerinizi paylaşabilmeniz çok çok önemli diye düşünüyorum. Buranın birer terapi merkezi olduğunu kabul etmek lazım” dedi.GRELE HEM 3GRELE HEM 4GRELE HEM 5