Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele’de 1916–1918 Rus işgali döneminde işgale karşı duruşu ve verdiği mücadele ile "Kahraman" unvanı verilen kemençenin öncüsü Halil Kodalak'ın (Karaman) hayatı ve destansı mücadelesinin konu alındığı tiyatro oyunu sergilendi.

Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde oynanan Televizyon program yapımcısı Uğur Bilgi’nin yazdığı ve yönettiği, tiyatro gösterisi izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Tiyatro gösterimine katılan Belediye Başkan Vekili Hediye Dülger, Televizyon program yapımcısı Uğur Bilgi’ye plaket takdim etti.

Belediye olarak kültürel etkinliklere devam edeceklerini belirten Dülger, “Değerli Büyüğüm Uğur Bilgi'nin emekleriyle, kendileri birer fidan fakat yürekleri vatan sevgisinin köklerinin saldığı birer çınar gibi sahnede dimdik duran gençlerimizin; Halil Kodalak’ın (Karaman) hayatını konu alan tiyatro oyununu izledik. Bu milletin gerektiğinde mavzer omuzunda kadın, erkek, yaşlı, genç demeden cepheye koşmayı, yeri geldiğinde omuz omuza horan oynayıp sevinçleri paylaşmayı geçmişten bugüne aynı heyecanla başardığını bir kez daha hissettik. Gençlerimizi alınlarından öpüyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Televizyon program yapımcısı Uğur Bilgi, bu imkanı kendilerine sağlayan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’e teşekkür etti.

Tiyatro oyununu Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’in yanı sıra sanatseverler izledi.TYATRO OYUNU 1TYATRO OYUNU 3