Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

AK Parti Çanakçı İlçe Başkanı Ayhan Bilge, Çanakçı Karayolunun bu yılsonuna kadar yüzde 90’nının tamamlanacağını söyledi.

Kamulaştırmada, ödenekte, maddiyatta hiçbir sıkıntının bulunmadığını belirten Bilge, “Çanakçı Karayolu şuanda tam anlamıyla müteahhit firmanın elinde. Müteahhit firmada çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Şuan itibariyle çalışmalarda hiçbir sıkıntı ve sorun yok. Çanakçı Karayolunda ekonomik anlamda da sıkıntı bulunmuyor. Bu yılsonu itibariyle yüzde 90’nı tamamlanmış olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun’a geldiğinde Çanakçı Karayolunun biteceğine yönelik bir sözü de vardır” dedi.

KIDIKLI DERESİNE DSİ ELİ

Yıllardır Çanakçı için büyük sorun teşkil eden Kıdıklı Deresinde DSİ tarafından Dere Islah çalışmalarına başlanılacağının müjdesini veren AK Parti Çanakçı İlçe Başkanı Ayhan Bilge, “İlçemiz için büyük sorun olan Kıdıklı Deresinde önümüzdeki günlerde Dere Islah çalışmalarına başlanılacaktır. Deremizde gerekli incelemeler yapılmıştır. Giresun Milletvekilimiz Cemal Öztürk başta olmak üzere Belediye Başkanımız Tuncay Kasım’ın bunda emekleri büyüktür. İlçem adına kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÇANAKÇI’DAN SİSDAĞI’NA MESAFE KISALACAK

Çanakçı’dan Sisdağı’na giderken ulaşımda sıkıntı yaşanmayacağını, aksine dev hizmetle Sisdağı’na mesafeyi kısaltacaklarını ifade eden Bilge, şunları kaydetti:

“Çanakçı’dan yola çıktığımızda Sisdağı’na giden ve baya sorun olan Çayırderesi ve Gökçe Köy arasında bulunan ortalama 6 kilometrelik yolun betonlanması için Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen bize desteklerini sundu. Artık Çanakçı’dan Sisdağı yaylasına giderken ulaşımda sıkıntı yaşanmayacak. Ortalama 4 saatte ulaşılan Sisdağı yaylasına artık 1,5 saat içerisinde gidilebilecek. Çanakçı’dan Sisdağı yaylasına gitmek için Çanakçı en tercih edilen ilçe olacak”ANAKI KARAYOLU 1ANAKI KARAYOLU 2