Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Görele İlçe Temsilciliği yaz okulu öğrencileri, Tirebolu’nun Karademir Köyünde bulunan 15 Temmuz şehidi İsmail Kefal’ın mezarını ziyaret etti.

15 Temmuz şehidi Kefal’i mezarı başında anan öğrenciler, şehidin ruhuna dua okudular.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Görele İlçe Temsilcisi Ceyhun Takır, öğrencilere seslenerek yaptığı konuşmada, FETÖ Terör örgütünün din adı altında insanları, yetişkinleri, gençleri, çocukları kandırarak bu ülkenin başına belalar açtığını söyledi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu, milletimizin birlik ve beraberliği sayesinde darbe girişiminin bertaraf edildiğini belirten Takır, “Maalesef o hain gecede 249 şehit verdik. Onlardan bir tanesi de hemşerimiz İsmail Kefal’dir. 2 Bin 196 gazimiz var. 249 şehidimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Bu tarz olayların ülkemizin başına gelmemesi için bizlere, siz genç ve çocuklara büyük işler düşüyor” dedi.

15 Temmuz’un unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini hatırlatan Takır, “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Çoğunuz bu ülkede doktor, öğretmen, idareci ve yönetici olacaksınız ama ne olursanız olun en önemlisi bu ülke için bir mücadele vereceksiniz. Onun için çok okumalı, çok öğrenmeli, bilgi sahibi olmalıyız. Yaptığımız her işte başarılı olmamız gerekiyor ki bir daha böyle hadiselerle karşılaşmayalım. 15 Temmuz’u unutmayalım, unutturmayalım” dedi.15 TEMMUZ OCUKLAR GRELE 115 TEMMUZ OCUKLAR GRELE 215 TEMMUZ OCUKLAR GRELE 4