Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele Nihat Gürel Fen Lisesi ilçe adına önemli bir başarıya imza atarak, mezun verdiği 63 öğrenciden 40 öğrenci Yüksek Öğretim kurumlarına yerleşti.

Görele Nihat Gürel Fen Lisesinden mezun olan 40 öğrenci 2019 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) üstün bir başarı elde ederek, üniversiteli oldu.

YGS sonuçlarına göre Görele Nihat Gürel Fen Lisesi öğrencilerinden 2 öğrenci Tıp Fakültesini, 2 öğrenci Hukuk Fakültesini, 1 öğrenci Diş Hekimliği Fakültesini, 1 öğrenci Eczacılık Fakültesini, 5 öğrenci Tıbbi Bilimler Fakültesini, 2 öğrenci Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesini, 1 öğrenci Beslenme ve Diyetetik Fakültesini, 1 öğrenci Veterinerlik Fakültesini, 16 öğrenci Mimarlık ve Mühendislik Fakültesini, 3 öğrenci İlköğretim ve Matematik Öğretmenlik Fakültesini, 3 öğrenci Hemşirelik Fakültesini, 1 öğrenci Uluslararası Ticaret ve Lojistik Fakültesini, 2 öğrenci ise Matematik ve Felsefe Fakültesini kazandı.

Nihat Gürel Fen Lisesi Müdürü Yusuf Ali Keskin, Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcısı Kazım Gülal ve İngilizce Öğretmeni Sedat Bişkin başarılı öğrencilerle bir araya geldi.

Bu başarının başkahramanları olan öğrencileri tebrik eden Nihat Gürel Fen Lisesi Müdürü Yusuf Ali Keskin öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılarının devamını dileyerek, ailelerini kutladı.

Keskin ayrıca başarının mimarı öğretmenler başta olmak üzere idarecileri ve tüm okul çalışanlarını tebrik ederek, gayret ve başarılarının devamını diledi.FEN LSES