Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele’de Emniyet Müdürlüğü yeni Hizmet Binası için temel atma töreni düzenlendi.

Bahçelievler Mahallesinde yapımına başlanan İlçe Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası 1466 metrekarelik alan üzerine toplam 3 kat olarak inşa edilecek. Binanın 400 gün içerisinde teslim edilmesi planlanıyor.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, yeni Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının temel atma törenine katılarak, polis merkezlerinin devlet otoritesinin simgesi, devletin şefkatli elinin aynası olduğunu söyledi.

İlçede yıllardır ihtiyacı olan yeni Emniyet Binasının kapsamlı bir bina olacağını belirten Erener, “Belediyemiz, kaymakamlığımız, milletvekillerimiz ve siyasi parti temsilcilerimizle beraber ortak istişare ile emniyet müdürlüğümüzü yatırım programına alındı, ihalesi yapıldı bugünde hayırlısıyla temelini atıyoruz. Çok kısa zamanda yapımı tamamlanacak olan emniyet binamız halkımızın hizmetine girecektir. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran ise, yeni Emniyet Müdürlüğü binasının üç katlı olacağını belirterek, “Yeni Emniyet Müdürlüğü binamız Selçuklu mimarisi şeklinde üç katlı olarak inşa edilecek. Yeni binamız kapsamlı bir bina olacak ve içerisinde Emniyet Müdürlüğümüzün yanı sıra Trafik tescil, polis merkezi de bulacak. Binamızın 400 gün içerisinde teslim edilmesi planlanıyor” dedi.YEN EMNYET BNASI 3YEN EMNYET BNASI 2YEN EMNYET BNASI 1