Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Bilge Çocuk Dergisi ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen ‘Mars’ta Hayat Hikâye Yarışması’nda Türkiye beşincisi olan Görele Ortaokulu öğrencisi Alperen Dadandı’yı başarısından dolayı ödüllendirdi.

Görele Ortaokulu öğrencisi Alperen Dadandı’yı makamında kabul eden Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Dadandı’ya başarılar dileyerek, yetişmelerinde emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

Dadandı’nın başarısından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sarıfakıoğulları, “Giresun ve Görele için ayrı bir gurur oldu. Öğrencimizi bu başarısından dolayı kutluyorum. Her yıl düzenlenen yarışmalarda dereceye girerek, ilimiz ve ilçemizin adını gururla Türkiye’de yansıtıyor” dedi.

(TÜBİTAK) desteğiyle düzenlenen 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Görele Ortaokulu öğrencisi Alperen Dadandı, bu sefer de Albayrak Medya Grubu bünyesindeki Bilge Çocuk Dergisi ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen ‘Mars’ta Hayat Hikâye Yarışması’nda Türkiye beşincisi olmuştu.ALPEREN DADANDI 1ALPEREN DADANDI 2