Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele ve Eynesil’de meydana gelen aşırı yağışların getirdiği selin yaraları sarılırken, hasar tespit çalışmaları da yapılmaya devam ediyor. Görele’de aşırı yağışlar 3 Milyon lira civarında hasara neden olurken, Eynesil’de hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Görele’de 3 milyon lira civarında hasar tespit edildiğini söyledi.

Köylerin ana yollarının ulaşıma açık durumda olduğu bilgisini veren Ermiş, sağanak sonrası Görele ilçesinde bazı sıkıntılı yerlerin olduğunu, aynı durumların Eynesil’de de bulunduğunu ifade etti.

Olaylara çok hızlıca müdahale ettiklerini dile getiren Ermiş, şunları kaydetti:

"İl Özel İdaresi'nden de destek aldık, sayın valimizin çok desteği oldu. İş makinası da kiraladık, kendi makinalarımızla da çalıştık. Aynı yerde 10 noktada çalışabiliyoruz. Neredeyse her noktada çalışma yapıldı. Bugün 5'inci gün, durum normale dönüyor. Bazı sanat yapıları, altyapılarla ilgili sıkıntılar var, duvar ihtiyacı olan yerler, menfez olması gereken yerler var. Onları da tespit ettirip önümüzdeki günlerde gereğini yapacağız."

Eynesil’de de hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini aktaran Ermiş, "Eynesil'de de şu an sıkıntı yok, Balcılı köyünde vatandaşların yaptığı köprü çökmüştü, böyle heyelan olan yerler var ama orada da durum normale döndürüldü. Görele’nin Güneyköy, Tepeköy, Terziali, Köprübaşı, Hamzalı, Kırıklı, Çatakkırı, Koyunhamza, Ortaköy, Tekgöz Köylerimizde heyelan temizleme ve yol açma-düzenleme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor." ifadelerini kullandı.GRELE HASAR 1GRELE HASAR 3