Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Çanakçı Deresi’ne yapılması düşünülen “HES” e karşı kamuoyu yaratmak ve gelişen gündemleri duyurmak amacıyla “ Çanakçı Deresi Özgür Aksın” adında sosyal paylaşım grubu oluşturuldu.

Akköy Köyü Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Harun Şahin, ”Çanakçı Deresi Özgür Aksın sosyal paylaşım grubunun sadece Çanakçı Deresi’ne yapılması düşünülen “HES” e karşı kamuoyu yaratmak ve gelişen gündemleri duyurmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

Şahin, “Bu güzelim doğayı katletmeye, rant çetelerinin kirli emellerini doğa harikası derelerimiz ve göllerimiz üzerinde uygulamaya koymalarına seyirci kalmayalım. Doğmamış çocuklarımıza bu güzellikleri fotoğraf ve videolardan göstermek istemiyorsak, küçücük bir Avrupa ülkesinin Afrika Ülkelerindeki sömürge yapmak suretiyle o ülkenin yeraltı zenginliklerini sömürüp halkı köle gibi kullandıklarını anımsayıp, birileri çocuklarına lüks bir hayat yaşatsın diye bu derelerden para kazansın diye çocuklarımızı burada doğacak tahribatın doğuracağı hastalıklara açlığa sefilliğe mahkum etmeyelim. Bu yatırımı istihdam ve sermaye olarak tanımlayan birkaç kendini bilmez orta malı olmaktan öteye gidemeyen, rantiyecilerden nemalanma peşinde koşan cahil çapsız insanların söylediklerine kulak asmayalım. Hep beraber Çanakçı Deresi’ne yapılacak “HES” e Karşı “SES” verelim. “ Bırakın Çanakçı Deresi Özgür Aksın, Hür Aksın, Gür Aksın” dedi.ANAKI DERES 2