Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele Dernekler Federasyonu’nun İstanbul'da düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı.

Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde Görele Dernekler Federasyonu’nun üyelerine vermiş olduğu kahvaltıda hemşerileriyle bir araya gelen Görele Belediye Başkanı Tolga Erener yapmış olduğu konuşmasında önemli konulara değinerek, Görelespor’un ortak bir değer olduğunun altını çizdi.

Türkiye Ziraat Kupası elemelerinde yakalamış olduğu başarılı sonuçlarla ülke spor gündeminde öne çıkmayı başararak Görele’nin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirten Erener, Görelespor’un Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmesine rağmen altyapı giderlerinin büyük bir bütçe oluşturduğunu belirtti.

Deplasman, otel, ulaşım, sigorta vs. gibi harcamaların aylık elli bin liraya ulaştığını ifade eden Erener, Kulüp olarak şu ana kadar borçsuz olarak ligde mücadele eden Görelespor'un kısa süre içinde en az beş sporcuyla takviye edilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Erener, Görele Kız Hentbol Takımının da büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Şampiyonu olmasının Görele halkına haklı bir gurur yaşattığını, değişik kategorilerde seksen sporcunun hentbol oynadığını belirtti.

Görele Dernekler Federasyonu Başkanı Muhittin Çelik ise yapmış olduğu konuşmasında, Görelespor’a bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada sahip çıkacaklarını ifade ederek, yakın bir zaman içinde İstanbul'da Görelespor yararına bir gece düzenlenmesi için gerekli adımların atılmasını sağlayacaklarını belirtti.

Kahvaltıda söz alan iş insanı Ruhi Kavraz ise, Görelespor’a gelir getirecek yatırımların gerçekleşmesi gerektiğini, elini taşın altına koyacak, maddi katkı sunacak iş insanlarından oluşacak bir yönetim kurulu oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.GRELE ORTAK DEER