Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele İlçe Müftülüğü tarafından ‘dağıttığımız bir lokma ile vatandaşlarımızın evine misafir olalım’ adı altında vatandaşlara ekmek dağıtımı yapıldı.

Görele Müftülüğü yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle ilçede anlaştığı 5 fırın ile vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtımında bulundu. Evlerinden çıkamayan vatandaşların ekmeklerini ise evlerine giderek ulaştırdı.

Görele Müftüsü İhsan Öz, başlatılan bu uygulama ile vatandaşların yanında, sofralarına misafir olmak istediklerini söyledi.

Amaçlarının hayırsever vatandaşların desteği ile ücretsiz ekmek dağıtımı sürdürmeyi planladıklarını belirten Öz, “İlçemizde 5 fırın belirleyerek vatandaşlarımıza ücretsiz ekmek dağıtımında bulunduk. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza ise ekmeklerini yetkili arkadaşlarla ulaştırdık. Bu vesile ile hem vatandaşlarımızın yanında olduk, hem de virüs salgını nedeniyle yaklaşan Ramazan ayında toplu davetlerin yapılamayacağı düşüncesiyle bu gibi faaliyetlerle diğer hayırsever vatandaşlara örnek olmak istedik. Maliyeti az olan bu uygulamayla vatandaşlara daha kolay ulaşılıyor, evlerine misafir olabiliyoruz. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim tez zamanda hepimizi şu virüs belasından kurtarsın” dedi.GRELE MFTL EKMEK 2GRELE MFTL EKMEK 3GRELE MFTL EKMEK 4