Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Eynesil’e yapılması planlanan sahip projesinin temeli atıldı.

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Eynesil'in uzun yıllardır beklediği şehrin çehresini değiştirecek, şehre nefes aldıracak yeni bir bakış açısı ve ekonomisini canlandıracak projeyi ilçe halkıyla paylaştı.

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, İlçede bulunan sahil bandının atıl durumdan kurtarılıp, halkın ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşların yeni cazibe merkezi, yeni odak noktası olmasını sağlayacak 4.2 kilometrelik kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş yolu projesinin temelini attıklarını söyledi.

Uzun zamandır sürpriz olarak duyurdukları projenin halkın ve çevre ilçelerde yaşayanların hizmetine sunulacağını belirten Karadeniz, “Eynesil hak ettiği değere, noktaya en kısa zamanda gelecektir” dedi.

Proje Devrent bölgesi girişinden başlayıp Kale Mevkiine kadar kesintisiz bisiklet ve yürüyüş yolu olarak yapılacağını aktaran Karadeniz, “Çeşitli donatılarla ilçemiz Karadeniz’in gerdanına inci kolye olacak. Bu şehir hep en iyisini hak ediyor ve çalışmalarımız gece gündüz aralıksız devam ediyor. Artık makus kaderine terk edilmiş değil, parmakla gösterilen akılcı ve yenilikçi projelerinden söz edilen bir Eynesil var ve bunu hep birlikte başardık gurur duyuyoruz. İlçemizde yaşayan halkımıza, Eynesilimize ve gurbette ki tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.AHMET LATF KARADENZ