Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden Görelespor’un kongre kararı alacağını söyledi.

Görelespor Futbol Kulübü için sporseverlerin bir araya gelerek, yönetime talip olmaları gerektiği çağrısında bulunan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, “Görelespor sevdalısı işadamlarını, sporseverleri yönetim için bir araya bekliyoruz” dedi.

BİZİM İÇİNDE BÜYÜK TECRÜBE OLDU

Görelespor Futbol Kulübünün ilçenin ortak bir değeri olduğunu belirten Erener, “İlçemizin ortak bir değeri olan ve pek çok hemşerimizin yakinen takip ettiği Görelespor’umuz bilindiği üzere 2014-2015 sezonundan beri Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmekte. Şüphesiz güzide kulübümüze bugüne kadar birçok sporsever ve işadamımız yardımda bulundu. Onlara ve bugüne kadar yöneticilik yapan herkese teşekkür ederim. Şahsım ve kurumum olan belediyemizde kulübümüze destek olmuş ve olmaya devam edecektir. Bu süreç içerisinde Görelespor’a ilgi duyan hemen hemen herkes ile çalıştık. Bizim içinde büyük tecrübe oldu” dedi.

TÜRKİYE KUPALARINDA BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATILDI

Görelespor’un gecen sezon özellikle Türkiye kupalarında büyük bir başarıya imza attığını ifade eden Erener, şunları kaydetti:

“Son yapılan kongrede maalesef kulübümüzün yönetimine talipli çıkmayınca sırf sahipsiz kalmaması ve kayyuma devredilmemesi için, ricamız üzerine ve bizim desteğimizle mevcut başkan ve yönetimi kulübe talip oldu. Onlara da çok teşekkür ederim. Yarım kalan Görelespor tesisi bitirilip, hizmete açıldığı gibi, bu sezon takımımız Türkiye Kupasında Merzifonspor, Yomraspor ve Giresunspor’umuzu eledi. 1.lig takımı Altay‘a deplasmanda son dakika golü ile elendi. Ligde ise umulan bulunamasa bile aynı ilin takımı Bulancaksporun üstünde bir puan alındı”

HAZIR TESİSİMİZ VAR VE İLGİLENDİĞİMİZ DÖNEMDEN KİMSEYE BORCUMUZ DA YOK.

Futbolun yoruma açık, üzerinde asla fikir birliği sağlanmayan bir spor dalı olduğuna vurgu yapan Erener, “Burada belediye olarak kulübümüz için tek tek neler yaptığımızı sayacak halimizde yok. Ancak özellikle bu sezon şahsım ve kurumum üzerine Görelespor bahanesi ile takım ile ilgili olumsuz algı hareketleri yapılmaya çok çalışıldı. Yukarıda da belirttiğim üzere kulübe talipli çıkmayınca kayyuma gitmemesi için mecburen fedakarlıkta bulunuldu. Sonuç olarak ligler bitirildi ve önümüzde yeni bir sezon var. Yönetim ile görüştük ve yakında kongre kararı verilecek. İstediğimiz Görelespor sevdalısı işadamı ve sporseverlerin bir araya gelerek, yönetime talip olmalarıdır. Bu şekilde bizim üzerimizdeki yükte bir nebze kalkacaktır. Hazır tesisimiz var ve ilgilendiğimiz dönemden kimseye borcumuz yok.