Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

15 Temmuz'da Demokrasi ve Cumhuriyetimize yönelik yapılan darbe girişiminde meydanları dolduran vatandaşlarımız yine demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıkarak, her türlü darbenin ve gücün birlik ve beraberliklerini bozmayacağını tekrar, tekrar gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olması dolayısıyla Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve Görele Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş önderliğinde Cumhuriyet Meydanında demokrasiye sahip çıkıldı.

AKILLI OLMAK ZORUNDAYIZ

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, başka Türkiye olmadığına vurgu yaparak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması ve 15 Temmuz gecesi yaşananları gördükten sonra biz hangi kelimeyi söylersek, söyleyelim bütün kelimeler anlamsız kalıyor. Allah'ım bir daha böyle bir geceyi bu memlekete, bu millete yaşatmasın. Zordu, zor bir akşamdı. Gerçekten tarifi imkansız tehlikeli bir akşamdı. Şükürler olsun ki milletin iradesi, gerçek askerlerin ve polislerimizin direnişiyle bu darbe bertaraf edildi. Ama bitti mi? Bitmedi. Bu darbe bu millete yapılmaya çalışılan ilk darbe girişimi, ilk ihtilal girişimi değil, sonda olmayacak. Akıllı olmak zorundayız” dedi.

BİTMEYECEK DE, YIKILMAYACAK DA

Bu toprakların hainlerinin eksik kalmadığını belirten Erener, “Selcuklu'dan, Osmanlı'dan, Cumhuriyetimizden tutunda her zaman bu gibi fiillerle baş başa kaldık. Maalesef bu toprakların hainleri eksik kalmıyor. Ama hamdolsun ki kahramanı da eksik olmuyor. Bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmalıyız. Çünkü başka Türkiye yok. Bu topraklardan gidecek başka bir vatanımızda yok. Bu millet ne darbeler gördü bitmedi. Yıkılmadı. Bitmeyecek de, yıkılmayacak da. Biz 15 Temmuz gecesi bunu gördük, bu birlik ve beraberliğe tanıklık ettik. Çünkü bu bir siyasi partinin davası değil, topyekün hepimizin ve geleceğimizin davasıydı. Öncelikle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Vatanına sahip çıkarak, bayrağına sarılarak, yağan mermilere göğsünü siper eden, tankların altına yatan, uçakların önüne dizilen bütün yurttaşlarımı sevgi ve saygıyla tebrik ediyorum" dedi.

TÜRK MİLLETİ BÜYÜK BİR MİLLET

Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise, 15 Temmuz darbe girişiminin alçaklığın, zalimliğin ve ihanetin zirve yaptığı gece olduğunu belirterek, "Din adı altında insanların iyilik duygularını sömüren, iyi ve altın nesiller yetiştireceğiz diye insanların zekat ve sadakalarını toplayan ama sonradan anlaşılan derin bir yapı olduğu ortaya çıkan asıl amaçlarının uhrevi olmadığı dünyevi iktidar olduğu anlaşılan bir örgüt tarafından büyük bir katliam gerçekleştirildi. 249 vatandaşımız şehit oldu. 2 Bin 93 vatandaşımız gazi oldu. Bedeli ağır olsa da şehit ve gazilerimiz bir ülkenin gelecek 80-90-100 Milyonların gelecekleri kurtardılar. Allah'ım razı olsun. Dualarımız her daim onlarla. Türk milleti büyük bir millet. Bunu dünya biliyor. Bugün süper güç olan bir devleti dünyada sadece vergiye bağlayan tek milletiz biz. Bizi bizden iyi biliyor ve tanıyorlar. Bizlerde onlara kim olduğumuzu gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz" dedi.

Demokrasi nöbeti yapılan duaların, okunan ilahilerin ardından devam etti.15 TEMMUZ 115 TEMMUZ 215 TEMMUZ 3