Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Görele’de koronavirüse karşı sosyal mesafeyi korumak amacıyla gelen müşterilere yaklaşık bir metre mesafeden kepçe ile çay dağıtan Mehmet Patan’ın fotoğrafını paylaştı.

Bakan Koca, Görele’de çay dağıtımı yapan Mehmet Patan’ın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak” Bugünlerde bütün mümkünleri düşünelim” diyerek, sosyal mesafe, maske ve hijyenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Göreleli çaycı Mehmet Patan ise fotoğrafı Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından sosyal medya hesabından paylaşılınca ilçede meşhur oldu.

Bu paylaşımın ardından ilçede herkesin ilgi odağı haline gelen çaycı Mehmet Patan, “Bakanımızın bizi örnek göstererek paylaşım yapmasından çok mutlu oldum. Paylaşımın ardından herkes tebrik ve teşekkür etti. Bende buradan bizi bizden daha çok düşünen Bakanımıza teşekkür ediyorum. Biz yine de örnek olsun diye müşterilerimizle sosyal mesafeyi korumak için kepçeyle hizmet etmeye devam ediyoruz. Vatandaşlar olarak maske, mesafe ve temizliğe dikkat edelim” ifadelerine yer verdi.

Çay ocağı müşterileri ise kepçeyle yapılan hizmetin daha güvenli olduğunu ifade ederek hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler