Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Milli Eğitim Bakan Danışmanı Turgay Öztaş, uzaktan eğitim sistemindeki saha çalışmaları çerçevesinde Görele’ye gelerek, Nihat Gürel Fen Lisesinde öğretmenler tarafından oluşturulan sınıf stüdyolarına hayran kaldı.

Milli Eğitim Bakan Danışmanı Turgay Öztaş, Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından EBA canlı yayın uygulaması sistemiyle öğrencileriyle buluşan Görele Nihat Gürel Fen Lisesi öğretmenleri tarafından oluşturulan sınıf stüdyolarını gezdi.

Öğretmenlerin öğrencileriyle oluşturulan sınıf stüdyolarında EBA canlı yayın sistemiyle buluşma anına şahit olan Öztaş, bu uygulamanın tüm okullara yayılması gerektiğini söyledi.

Görele Nihat Gürel Fen Lisesinde öğretmenlerini böylesine zor bir süreçte okullarında hayata geçirdikleri sınıf stüdyolarıyla eğitime sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Öztaş, “Böylesine güzel bir çalışmaya ilk defa şahit oldum. Bu çalışmanın tüm okullara yayılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle buradaki öğretmenler okullarında uyguladığı bu sistemi sel afetinin yaşandığı Giresun’un Dereli ilçesindeki okullardaki öğretmenlere de aktarmaları gerekmektedir. Bu zorlu süreçte eğitime sağladıkları katkılardan dolayı kendilerini kutluyorum” dedi.FEN LSES 2FEN LSES 1