Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti olağan genel kurulu yapıldı.

Türkiye’de Trabzon ve Giresun gibi iki ili kapsayan ilk ve tek cemiyet olan Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Olağan Genel Kurulu yapıldı. BGC Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Aydın Gelleci yeniden seçildi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Mayıs ayında yapılması planlanan ancak Ağustos ayına ertelenen BGC Olağan Genel Kurulu, cemiyetin Vakfıkebir ilçesindeki dernek merkezinde Hikmet Aksoy Lokalinde yapıldı.

Koronavirüs önlemleri altında sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralları uygulanarak gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığına Cemal Aksoy, katip üyeliklere ise Kemal Bektaş ve Fatma Şentürk seçildi.

Cemiyet Başkanı Aydın Gelleci, “Öncelikle aramızdan ayrılan kurucu ve onursal başkanımız Hikmet Aksoy ağabeyimiz ile Muhammet Taş kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. İsimlerini yaşatmak için çalışmalarımız var. İnşallah başaracağız. Hasan Kalyoncu ağabeyimiz, Bekir Öztürk ve Ahmet Ceylan arkadaşlarımıza Allah’tan şifalar diliyoruz. Başta eski başkanlarımız olmak üzere, mevcut yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımıza, bizden önce ve bundan sonra cemiyetimize hizmette, katkıda ve destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle faaliyetlerin son günlerde biraz sekteye uğradığını ifade eden Gelleci, “Ancak yılmayacağız. Hem meslektaşlarımızın hem de bölgelerimizin sorunlarını gündeme getirmeye ve çözümüne katkı sunmaya devam edeceğiz. Muhammet Taş anısını düzenlediğimiz yarışmanın ödül törenini 2021 Ocak ayında yapmayı planlıyoruz. Yine Büyükliman dergimizi de yeni yıla yetiştirmeye çalışacağız. Cemiyetimiz bünyesi altında bir Etik Kurulu ve Hukuk Kurulu oluşturmayı planlıyoruz. Yine Büyükliman Platformunu yeniden harekete geçirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben bu olumsuz pandemi sürecine rağmen katılım gösteren bütün meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Tek liste ile gidilen seçimlerde Aydın Gelleci yeniden başkan seçilirken yönetim kurulu Ahmet Bilge, Hasan Bahadır, Kemal Bektaş, Mehmet Bülent Alp, Mustafa Özcan ve Tuncay Hacıfettahoğlu oluştu.BYK LMAN