Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele’nin Ünlüce Mahallesinde yaşayan Sinan Kökboyun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle misafir kabul etmediğini, evinin bahçesine astığı yazıyla duyurdu.

Görele’nin Ünlüce Mahallesi Devgealtı mevkiinde yaşayan Kökboyun, salgına dikkati çekmek amacıyla salgın bitene kadar evine misafir kabul etmeme kararı aldı. Bunun için de evinin bahçesine uyarı yazısı asan Kökboyun salgın süreci boyunca sevenlerinden anlayış istedi.

Kökboyun, bahçesine astığı yazı nedeniyle gelenlerin önce şaşırdığını ancak daha sonra kendisine destek verdiğini söyledi.

"HERKESİ BU KURALLARA UYMAYA DAVET EDİYORUM"

Herkesi kurallara uymaya davet eden Kökboyun, “Benim evim piknik alanına yakın olduğu için misafirimde dolayısıyla çok oluyor. Çoğu insanımızda ne yazık ki korumasız. Başkalarının da benim canımı, sağlığımı tehlikeye atmaya hakkı yok. Gelen misafirler için caydırıcı olur düşüncesindeyim. Herkesi ben bu salgın döneminde duyarlı olmaya davet ediyorum. Herkes sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına riayet ederse bu salgını hep beraber yeneceğimizi düşünüyorum. Her şey öpüşmek, sarılmak, tokalaşmaktan ibaret değildir. Bu salgın döneminde devletten çok bizlere iş düşüyor.

Kökboyun’un evinin bahçesine astığı yazıda, "Corona nedeniyle misafir kabul etmiyoruz!” ifadeleri yer aldı.SNAN KKBOYNU 2SNAN KKBOYNU 1