Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Giresun’da yayınlanan bütün yerel gazetelerin Ordu Basın İlan Kurumu Şubesine bağlanması beraberinde birçok sorunu meydana getirdi.

Yaşanan sorunların çözüm yollarını görüşmek üzere Basın İlan Kurumu Ordu Şubesi Müdürü Engin Kaşdaş, Giresun’a geldi.

Giresun’da resmi ilan ve resmi reklam yayınlama hakkına sahip gazete sahipleriyle ve temsilcileriyle bir araya gelen Kaşdaş var olan problemlerin el birliğiyle zaman içerisinde aşılabileceğini belirtti.

Giresun’da yayınlanan resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip gazetelerin imtiyaz sahipleri ve temsilcileriyle Giresun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıda bir araya gelen Müdür Kaşdaş, yaşanan süreçle ilgili detaylı bilgiler verdi.

Sorunları mesleki, teknik ve ekonomik olmak üzere üç ana başlık altında ele alan Kaşdaş, bu problemlerin de el birliğiyle zaman içerisinde aşılabileceği yönünde bilgilendirmelerde bulundu.

Gazete temsilcileri ise öncelikle Giresun’daki basın yayın organlarının Ordu’ya bağlanmasını doğru bulmadıklarına dikkati çekerek, Giresun’a Basın İlan Kurumu Şubesi açılması yönünde talepte bulundular.

Gazete yetkilileri konuyu Giresun milletvekillerine ve belediye başkanına da ilettiklerini ifade ederek, bu konuda gerekli adımların atılmasını beklediklerini kaydettiler.

Bu kararın genel kurulla alındığı bilgisini paylaşan Kaşdaş, gazete temsilcilerinin talebinin Basın İlan Kurumu tarafından alındığını ve konunun büyük olasılıkla bir sonraki genel kurulda değerlendirileceğini ifade etti. Kaşdaş toplantının ardından Giresun’da merkezde yayınlanan gazeteleri tek tek ziyaret ettikten sonra Giresun’dan ayrıldı.BASIN LAN KURUMU