Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Çavuşlu Belediye Başkanı Fatih Duzcu, “Vatandaşlarımızın beldemizde son günlerde artan sesine etkili bir ses olmak için yapılan talepler doğrultusunda başkanlık makamımızda bir toplantı yaparak yeni bir yol haritası oluşturulması kararına vardık” dedi.

Başkan Duzcu, Çavuşlu beldesinde eski taş ocağı alanında yaklaşık beş yıl önce faaliyete geçen, Giresun Katı-Sıvı Atık ve İçme Suları Birliği çatısı altında faaliyetini sürdüren çöp ayrıştırma ve depolama sahasında gün geçtikçe sorunların ardı arkası kesilmeyince halkın sesini duyurmak için bir araya geldiklerini belirtti.

Yapılan toplantıda yeni bir yol haritası belirlediklerini kaydeden Duzcu, “Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve Siyasi Parti ve STK Temsilcilerinden oluşturulan bir heyet ile gittiğimiz İzmir ilinde bulunan Bergama ilçesi Harmandalı Düzenli Katı Atık Depolama ve Elektrik Üretim Tesislerini hep beraber gezdik. Bizlere söylenen olumlu kelimelerin dışında gözle görülen bir tablo göremedik. O bölgede yaşayan vatandaşları da dinleyerek sıkıntılarının bitmediğini görmüş olduk. Bu kapsamda bizlere İzmir dönüşü vatandaşlarımızın beldemizde son günlerde artan sesine etkili bir ses olmak için yapılan talepler doğrultusunda başkanlık makamımızda bir toplantı yaparak yeni bir yol haritası oluşturulması kararına vardık. Yanlışın neresinden dönülse kardır. Zaman tamamen birlik beraberlik zamanı, parti gözetmeksizin oy çoğunluğu ile Çavuşlu’muz için çöpün bertaraf adına tek vücut olup beldemizin bu sıkıntılı dönemini hep birlikte aşma kararına varılmıştır.”