Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Kemençenin ordinaryüsü Mehmet Sırrı Öztürk’ün Hürriyet Mahallesinde bulunan evinin kenarında bulunan depo ve odunluk da yangın çıktı. Kalorifer kazanından meydana geldiği bildirilen yangına büyük ustanın evine sıçramadan Görele Belediyesi ekipleri müdahale etti.

Kısa sürede kontrol altına alınan yangında merhum kemençe üstadı Mehmet Sırrı Öztürk’ün hatıralarının ve anılarının bulunduğu ev kül olmaktan kurtarıldı.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’de olay yerine giderek, çalışmaları yerinde takip etti ve ilçenin kültürüne sahip çıktığını bir kez daha ortaya koydu.

Olayla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan tanınan sunucu Uğur Bilgi, ”Yine korku ve tehlike: Bu akşam saatlerinde "ablanın evi yanıyor" diye gelen haber ve O'nu salimen görene kadar geçen süreci anlatmak imkânsız. Çok kısa bir sürede Görele itfaiyesi olaya müdahale ediyor ve bizzat Belediye Başkanımız Tolga Erener olay yerinde en önde idi, onur duydum. Bereket can kaybı yok ev zamanında müdahale ile tamamen yanmaktan kurtuldu, olanca hasara rağmen. Aynı zamanda da Merhum kemençe sanatçısı M. Sırrı Öztürk'ün O'nun hatıraları dolu olan ev. Bu gecede böyle bir korku yaşadık. Allah beterinden korusun, kimseye yaşatmasın” dedi.SIRRI ZTRKSIRRI ZTRK