Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele Belediye Başkanı ve bazı çalışanlar hakkında haksız yere kazanç elde ettikleri yolunda yapılan iddialar ile ilgili açıklamada bulunan DEVA Partisi Görele İlçe Başkanı Osman Usta, dosyanın yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirtti.

BU DOSYAYI DÜZENLEYEN YALANCI VE İFTİRACIDIR

Dosyayı düzenleyenlerin iftiracı ve yalancı olduğunu da belirten Usta, ”Söz konusu dosyayı bende okudum, bende inceledim. Satır, satır nokta virgül her iddiaya defalarca baktım. Açık hem de gayet net bir ifade ile belirtiyorum, bu dosya Belediye Başkanı Tolga Erener'i yıpratmak için sokakta konuşulan lafların toplamıdır. Bu dosyayı düzenleyen yalancı ve iftiracıdır” dedi.

BOŞ YERE KİMSE KİMSEYE YOKLAMA ÇEKMESİN

137 kişiye gittiği iddia edilen dosyaların neden Görele’de bir tane muhalefet ilçe başkanına gitmediğine anlam veremediğini ifade eden Usta, şunları kaydetti:

“Bu dosyayı hazırlayan kişi madem belediyede çalışıyor hiç olmazsa kendi birimin de olan olayları daha net, daha inanılır bir şekilde olanları bu dosyaya yerleştiremez miydi? Bu dosyayı 137 kişiye gönderen kişi dosyanın birini Görele Cumhuriyet savcılığına gönderemez miydi? Dosyayı CHP’li bir kaç arkadaşımıza göndermeyi akıl eden cingöz CHP ilçe başkanını unutmuş mu? Ayıptır ayıp. Bu işleri aklıselim düşünmezsek yarın herkesin başına gelebilecek olan iftira dosyalarının kimse önünü alamaz. Bu dosyaları kim mi hazırladı? Bu bir kişi işi değil. Yine gayet net, gayet açık söylüyorum, 2019 seçimlerinden önce Tolga Erener'in karşısına belediye başkan aday adayı çıkaran kim ise, aday adayı çıkardığı adamın arkasında duramayıp ortada bıraktıysa ve sülale boyu AKP belediye başkanlığında Tolga Erener'e kim oy vermediyse adres orasıdır. Boş yere kimse kimseye yoklama çekmesin”