Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele’nin Çiftlik köyü artan Covid-19 vakaları nedeniyle Görele Kaymakamlığı Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantinaya alındı.

Karantina kararı ile ilgili yapılan açıklamada, “Çiftlik köyünde Covid-19 tanısı konulan yaklaşık 20 kişi tedaviye alındı. Şu anda 4 kişi hastanede tedaviye alındı. Tespit edilen koronavirüs vakaları ve temaslıları nedeniyle Çiftlik köyü, Görele Kaymakamlığı Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı ile karantinaya alınmıştır” denildi.

KARLIBEL’DE İSE 13 EVDE KARANTİNA UYGULANDI

Görele’nin Karlıbel köyünde ise 13 evde koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina uygulanmaya başlandı.

Görele Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçeye bağlı Karlıbel köyünde ikamet eden bazı vatandaşların Covid-19 testleri pozitif çıkınca İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yeni kararlar alındı. Bu kapsamda Karlıbel köyündeki 13 adreste karantina uygulanması başlatıldı.

14 gün süreyle karantinada kalacak olan vatandaşların kontrolleri sağlık personeli tarafından sağlanacak. Ailelerin ihtiyaçları ise Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacak. Ayrıca köyün giriş ve çıkışları, ekipler tarafından kontrol altına alındı.KARANTNA