Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yılı koronavirüs tedbirleri kapsamında sade bir törenle kutlandı.

Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Görele Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua merasiminin ardından sona erdi.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele halkının yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla işgale karşı kahramanca mücadele ettiğini söyledi.

O günlerin acısını Göreleli ve Görele'nin asla unutmayacağını belirten Erener, "Kurtuluş günü, emperyalizmin Anadolu topraklarımıza sürüldüğü gündür. Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün pekiştirildiği gündür. Bayrağımızın coşkuyla dalgalanacağı en güzel günlerden biridir. Bu şehrin halkı, ülkemiz işgal altındayken namusunu, toprağını ve bayrağını savunmak için muhteşem bir direniş destanı yazan, unutulmaz kahramanlıklara imza atan bir halktır." dedi.

Erener, canları pahasına mücadele ederek, ülkemizi işgal altından kurtaran başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle andığını dile getirdi.

Programa Görele Kaymakamı Murat Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, siyasi parti temsilcileri ve diğer daire amirleri katıldı.GRELE KUTLAMA 2GRELE KUTLAMA 1