Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Giresun Kızılay Başkanlığının ilçeler nezdinde ki çalışmaları devam ediyor.

Eynesil’de diğer sivil ve resmi kuruluşların yanı sıra Eynesil İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (EYİMDER) ile de birçok faaliyet gerçekleştirilirken, bu tür çalışmaların devam edeceği belirtildi.

EYİMDER Başkanı Ramazan Öztürk, ”Pandemi öncesinde Kızılay Giresun Şubesi ile birlikte birçok çalışmalarda bulunduk. EYİMDER Kültür Merkezinde Kızılay ile ortaklaşa olarak İlk Yardım Semineri, AFAD Semineri gibi katılımcılara belge verilen seminerler düzenledik. Üniversite öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz bu seminerler çok yararlı olmuştu. Pandemi sürecinde ise plazma ve kan bağışı kampanyalarımız oldu. Kan bağışı ve plazma ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Giresun Kızılay Başkanlığı ile kampanyalarımız bundan sonrada devam edecektir. Kızılay Giresun Şube Başkanı Murat Cansız’a teşekkür ederim” dedi.

Kızılay Giresun Şube Başkanı Murat Cansız ise, “Eynesil ilçemizde EYİMDER ile birlikte başkanımızın da belirttiği gibi birçok faaliyetlerimiz oldu. Uyum içerisinde çalışarak bu faaliyetlerimize devam edeceğiz. EYİMDİR Başkanı Ramazan Öztürk’e teşekkür ediyorum” dedi.EYMDER