Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Giresun’un ilçelerine getirilmesi planlanan Doğalgaz yatırımlarının planlaması yapıldı.

Doğalgaz yatırım planlaması dahilinde Görele için planlanan gaz arzı yılı 2022 yılı olarak bildirilirken, Eynesil ve Çanakçı’nın listede yer almasına rağmen herhangi bir gaz arzı yılı verilmedi.

Giresun ilçelerine müjdeyi AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk verdi. Milletvekillerinin sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşım listesinde ilçelere göre doğalgaz arz yılı paylaşıldı.

Planlanan doğalgaz yatırımlarından Dereli, Doğankent ve Piraziz 2021 yılında faydalanacakken, Görele, Tirebolu, Güce 2022, Alucra, Şebinkarahisar ve Yağlıdere 2023 yılında doğalgaza kavuşacak. Eynesil, Çanakçı, Çamoluk ilçelerinin ise listede yer almasına rağmen arz yılı belirtilmedi.

Listelerde yer almayan diğer ilçelerden Bulancak, Espiye ve Keşap’ta doğalgaz alt yapı çalışmalarının devam ettiğinden listede ver verilmediği öğrenildi.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk yaptığı açıklamada, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza yapmış olduğumuz girişimler neticesinde hemşehrilerimize müjdelerimiz var. Bu kapsamda, Dereli, Doğankent ve Piraziz ilçelerimize 2021 yılı içerisinde doğalgaz geliyor. Başta bu ilçelerimiz olmak üzere devamı yıllarda diğer ilçelerimiz için planlanan doğalgaz yatırımları şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ise, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın açıkladığı listede doğalgaz arzı için ilçemiz 2022 yılı planlamasına resmî olarak alındı. Bu hizmeti takip sürecimiz devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı olmasını dilerim” dedi.DOALGAZ 2DOALGAZ 1