Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Diyanet İşleri Başkanlığı Müftüsü olarak atanan Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Görele İlçe Müftülüğü Giresun-Görele Diyanet Gençlik Merkezi'nde düzenlenen İlçe Müftüleri aylık toplantısına katılarak personelle vedalaştı.

Görele İlçe Müftülüğünce, Diyanet İşleri Başkanlığı Müftüsü olarak atanan Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral’ın onuruna, veda programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri ve din görevlileri ile davetliler duygu ve düşüncelerini dile getirerek Müftü Oral'a hayırlı olsun temennisinde bulundular.

İl Müftüsü Oral, "Veda konuşması yapmak da zordur vedalaşmak da. Geride hoş bir sada bırakabilmek önemlidir. İnsanların içlerinde olabildiyseniz, dostluk ve arkadaşlık kurabildiyseniz nereye giderseniz gidin bu bağlar hep sürüyor, kopmuyor. Bize verilen görev süresince elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık." dedi.

Görele İlçe Müftüsü İhsan Öz ise yapmış olduğu konuşmada “İl müftümüzle yapılan bu son toplantıyı düzenlemekten çok memnun olduk. Alınan ortak kararların bizlere hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Müftümüzle çalışma sürecindeki babacan, anlayışlı ve çözüm odaklı tavrı, çalışmalar karşısında önümüz açması; maddi manevi desteklerinden ötürü teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında hayırlı hizmetler diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından din görevlileri adına Müftü Oral’a plaket ve hediye takdim edildi.MFT ORAL 1MFT ORAL 2