Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

2014 yılından 2018 yılına kadar 4 yıl süreyle Eynesil’de Kaymakamlık yapan Yılmaz Kurt’un vefatı ilçeyi üzüntüye boğdu.

45 yaşında beklenmedik bir şekilde vefat eden Kaymakam Yılmaz Kurt, 2018 yılının Eylül ayında Aydın’ın Kuyucak ilçesine atanmış ve halen aynı ilçede görev yapmaktaydı.

Edinilen bilgilere göre, kaymakam Kurt’tan mesai saatinden sonra haber alınamayınca Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından çeşitli yollardan arama çalışmaları başlatıldı.

Teknik takiple yapılan arama neticesinde Kaymakam Kurt'un telefon sinyalinden Didim Akbük Mahallesi'nde olduğunu belirlendi. Bölgeye gelen ekipler Kurt'u elinde tabancayla başından vurulmuş halde buldu.

Kurt’un şahsına ait beylik silahıyla kafasına sıkarak intihar ettiği şüphesi üzerinde durulurken, olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı ve Emniyet birimlerince soruşturma başlatıldı.

Kurt'un Kaymakamlıktan ayrılırken personelle helalleştiği öne sürülürken, telefon rehberinde bulunan herkese “Haklarınızı helal edersiniz inşallah” yazılı mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Kurt’un intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittiği kesin olarak bilinmezken, olayla ilgili çok yönlü soruşturma devam ediyor.

Kaymakam Kurt, memleketi Trabzon’un Çaykara ilçesinde toprağa verildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Aydın Valiliğinin Kaymakam Yılmaz Kurt’un vefatı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kuyucak Kaymakamımız Yılmaz Kurt Didim ilçesi Akbük Mahallesi sahilinde 02.04 2021 günü saat 21.45 sıralarında ölü olarak bulunmuştur. Kaymakamımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Konu ile ilgili soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

YILMAZ KURT KİMDİR?

Yılmaz Kurt, 1976 yılında Trabzon-Çaykara’da doğdu. 2001 yılında Kırklareli Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Bu dönemde; Tokat/Almus, Niksar ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’de bir yıl yabancı dil eğitimi aldı.

2005 tarihinde Ordu/Çatalpınar kaymakamı olarak atanan Kurt, müteakiben Erzincan/Kemaliye, Rize/Hemşin Kaymakamlığı, Hakkari Vali Yardımcılığı, Erzurum/Tortum Kaymakamlığı, Artvin Vali Yardımcılığı, Giresun/Eynesil Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2018 yılında Aydın/Kuyucak Kaymakamlığına atanana Kurt 17 Eylül 2018 tarihinde göreve başlamış ve halen bu görevi yürütmekteydi.