Güncel - Görele ve Çevre İlçeler

Görele Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sılanaz Çakır (15), sağ gözü kör olan yavru kediyi sahiplenerek, evinde besliyor.

10 günlük yavru iken köpeklerin saldırısına uğrayarak, sağ gözünden olan kediyi sahiplenen Görele Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sılanaz Çakır, ona gözü gibi bakıyor.

Bir sosyal paylaşım sitesinde görerek, kediden çok etkilenen Çakır, ailesinin desteğiyle kör kediyi sahiplenerek, ona soy ismi olan ‘Çakır’ adını verdi.

Kediyi ailenin bir üyesi yerine koyan Sılanaz Çakır, kedinin kendilerine sevmeyi öğrettiğini söyledi.

Bir sosyal paylaşım sitesinde gördüğü kediden çok etkilenip, ‘onun bize, bizimde ona ihtiyacımız var’ diyerek sahiplendiklerini belirten Çakır, “Yavru kedimiz daha 10 günlük yavru iken sokakta köpeklerin saldırısına uğrayarak sağ gözünü kaybetmiş. Durumu aileme bildirdim ve kedinin tüm bakımlarını yaptırarak, sahiplendik. Biz iki kız kardeşiz. Kedi de bizim en küçük kardeşimiz oldu. Ona gözümüz gibi bakıyor, tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Kedinin kesinlikle pis olmadığını kendi ihtiyacı kendisinin gördüğünü ifade eden Çakır, şunları kaydetti:

“Kedimize bebek gibi bakıyor ilgileniyoruz. Özel yemek yapıyoruz. Peynir ve yoğurt yemeye bayılıyor. Ailecek çok seviyoruz. Kendisi gayet uysal, çok sevilmek istiyor. Çok temiz ve herhangi bir yaramazlığı da yok. Tuvalet ihtiyacını kendisi karşılıyor. Mamasının yerini biliyor gidip yiyor içiyor. Kedimiz bize sevip, sevilmeyi öğretti”YAVRU KED 2YAVRU KED 5